יקירי גדרה 2019

יקירי גדרה לשנת 2019

מנשה עברי 
מנשה עברי הינו תושב וותיק ופעיל בגדרה שעד היום ניתן לראות את פעילותו ועשייתו למען הקהילה והמושבה. כבר בתחילת שנות ה-50 החלה פעילותו עם התנדבותו להעלות מעפילים לארץ ישראל הנכספת, התנדבות שעלתה לו במחיר החופש שלו. מראשוני התעשיינים בגדרה שהעניקו לילדים ונוער בסיכון הזדמנות להשתקם באמצעות דרכים יצירתיות.
דמות מוכרת בגדרה, איש אשר שמו הולך לפניו בזכות מעורבותו הרבה בקהילה אשר ממשיכה עד היום.

 

יומה שגב

בכל הארץ "גן הפסלים" של יומה הוא מקום מוכר של עשייה יצירתית המציגה אמנות מיוחדת. גן הפסלים הוא מקום תיירותי אשר לא פוסחים עליו מבקרים המגיעים לגדרה, שם, ללא תמורה, יומה מספר את סיפורו וסיפורה של גדרה לכל עובר ושב, יחידים וקבוצות. מעניק את הידע והיצירה שבו לסייע לשקם תלמידים, משלב אותם ביצירותיו, מלווה ומלמד אותם כאילו היו ילדיו. 

את יומה כולם מכירים ביישוב בזכות הלב הרחב, הנתינה, הסבלנות והיצירתיות.

שושנה גרפי
כבר בגיל 16, שושנה גרפי החלה את פעילותה כגננת בגדרה, הגננת הראשונה מעולי תימן וזו היתה תחילת דרכה כדמות חינוכית וערכית אשר קיבלה כל אחת ואחד בזרועות פתוחות לחיקה. כך היה בהמשך חייה כאשר סייעה לעולים חדשים להשתלב בעזרת לימודי השפה העברית ובהיותה פעילה למען האחר. שושנה גרפי, אשה משכמה ומעלה הנרתמת לעזרה ומאפשרת לכל אחת ואחד לתחושת קבלה חמה ואמתית.

פרח בן גד 
שותפה למערכת החינוך היישובית הפורמאלית והבלתי פורמאלית במגוון דרכים ויוזמות. מעורבת בפעילות קהילתית עניפה, תורמת מזמנה ומאמצת את האחר להעניק לו אמונה, בטחון ותקווה. מלווה ומובילה קבוצות מנהיגות הצעירה ומטמיעה בהם ערכים לחברה ולקהילה בריאה ומעורבת, לקהילה מחזקת ותומכת. 
וכפי שכתבו עליה "האחת והיחידה אשר נתנה לי לראות את הנקודה הלבנה בדף השחור"


מלי לוי
אישה מיוחדת במינה שכל מי שאותה רואה מבין שיש לו כתף חמה, אוזן קשבת ונתינה מכל הלב. דמות מוכרת המתנדבת ומעורבת בקהילה בגדרה אך לא רק. גם ברמה הארצית והעולמית מלי הטביעה את חותמה. אך את ביתה בקהילת גדרה היא לא מזניחה, כדמות מובילה ומנהיגה מלי מעבירה הרצאות ללא תמורה, מפתחת קשרי קהילה ותורמת מזמנה למען האחר.
דמות מופת בעלת יכולת מנהיגות והובלה שמנתבת לטובה ובצורה חיובית את יכולותיה ורותמת אוכלוסייה מכל העולם לראות את יופיה ואיכותה של מדינת ישראל ואת של גדרה בפרט.

צביה בר
אישה משכמה ומעלה, תושבת וותיקה בגדרה בעלת יכולת להגשים חלומות. כבר בגיל 16.5 בלבד, בהיותה נערה נתבקשה וניהלה את בית התינוקות שהוקם במעברת העולים בגדרה ומאז דרכה היתה מלאה בעשייה למען הקהילה. צביה בר, דמות אהובה, אשת שיחה המקשיבה לכל פונה, בסבלנות אין קץ מנסה לפתור ולעזור לכל אחת ואחד.