מועצה מקומית גדרה

אילו ספרים תושבי גדרה אוהבים?

27/01/2021
אילו ספרים תושבי גדרה אוהבים?

אילו ספרים תושבי גדרה אוהבים?


הספרייה הציבורית בגדרה מפרסמת את נתוני השאלות הספרים של תושבי גדרה בתקופת הקורונה. בין המועדפים על בני הנוער: ספרי קומיקס, הסדרות של ריק ריידן וסדרת "ארץ האגדות"

בין הספרים המועדפים בימי הקורונה על ידי תושבים מבוגרים: "זוהר כמו גן עדן" שברקע עלילתו מגפת השפעת הספרדית

יואל גמליאל, ראש המועצה המקומית גדרה: "משמח לראות כי תושבי גדרה מכלל הגילאים רואים בספרייה מקור לשאוב ידע ופעילות בימים אלה"


הספרייה הציבורית בגדרה מפרסמת את נתוני השאלות הספרים בתקופת הקורונה. במהלך החודשים האחרונים, הושאלו מידי שבוע מאות ספרים ועשרות משפחות נהנות מידי יום לקבל ספרים. על פי נתוני הספרייה, ברשימת ההשאלות והבקשות של תושבי גדרה מככבים ספרי הקומיקס, הסדרות של ריק ריידן ("גורלו של אפולו" ועוד) וסדרת "ארץ האגדות". עוד עולה מהנתונים כי סופר אהוב במיוחד בקרב הילדים הוא חיים ולדר.

ממצא מעניין בגזרת התושבים המבוגרים יותר בימי הקורונה, הוא הפופולריות היחסית של הספר "זוהר כמו גן עדן", שברקע עלילתו התקופה של מגפת השפעת הספרדית. ספר נוסף שמככב ברשימת ההשאלות הוא "חיי השקר של המבוגרים", ספרה האחרון של אלנה פרנטה. ספרים מבוקשים נוספים הם "שירת סרטוני הנהר", "הזכות לאהוב" ו"סודות בית השמפניה".

הספרייה ממשיכה לתת שירות גם בימי הסגר. ניתן לשלוח למייל הספרייה lib.gedera@gmail.com בקשות לספרים. צוות הספרייה מבצע איסוף מהמדפים ויוצר קשר עם המזמין לקביעת מועד לאיסוף הספרים. בנוסף, ספריית גדרה הצטרפה לספרייה הדיגיטלית הישראלית ומאפשרת למנויי הספרייה לשאול ספרים דיגיטליים וספרי שמע. כדי לקבל פרטי הזדהות במערכת יש לפנות למייל הספרייה. בספרייה הדיגיטלית מגוון של ספרי קריאה בעברית, באנגלית ובשפות נוספות וכן ספרי שמע. 
 
קטלוג הספריה: https://www.infocenters.co.il/gpl/ 

יואל גמליאל, ראש המועצה המקומית גדרה: " משמח לראות כי תושבי גדרה מכלל הגילאים רואים בספרייה מקור לשאוב ידע ופעילות בימים אלה. הדבר מעיד על איכות החינוך שמקבל דור העתיד שלנו בבית ובמערכת החינוך היישובית. אני מודה לצוות הספרייה המסור על העבודה החשובה".